Rozproudit tělo, mysl a pustit se do pohybu


Pohyb je tou nejlepší a nepřirozenější aktivitou, do které se můžete pustit pro získání ztracení energie, lepšího fyzického a psychického pocitu a splnění přání, že budete žít naplno. Pohybová aktivita je zdravá ve všech ohledech – bez rozdílu na to, jakému druhu sportu se budete věnovat.


Abyste se do ní však mohli do pustit se vším, co k ní patří, musíte se zaměřit i na přípravou https://www.urbos.cz/zahrat-protahnout–a-jdeme-na-to/, jakou je počáteční rozproudění krve ve vašem těle a připravit ho na to, že ho čeká jistá fyzická zátěž.
cvičení ženy


▪       Nezapomínejte na zahřátí


Aby vaše tělo mohlo spolupracovat a podat nějaký výkon, musíte ho předem připravit na to, že dáte svalům zabrat. Takzvané zahřátí je často podceňovanou záležitostí a jeho vynechání má negativní účinky na vaše fungování v běžném provozu po cvičení.


Díky prokrvení všech svalů a pečlivému protažení se vyhnete případnému zranění, natažení svalů, ale i zvýšíte váš výkon, který plánujete ze sebe vydat. I to je totiž součást cvičení!
cvičení žen


▪       Psychická příprava před cvičením


Nikdy nevstupujte do žádného sportu s pocitem, že ho musíte absolvovat pro nějaké vaše přesvědčení, že ho potřebujete kvůli úbytku vaší hmotnosti. Sport je radost a váš psychický postoj k němu, se bude odvíjet i od vašich výsledků. Nedávejte si vysoké cíle, ale reální nároky na to, čeho chcete dosáhnout. Jedině tak vám přinese více energie a spokojenosti ze sebe samých, které toužíte dosáhnout.


Připravte mysl na to, že vás čeká pozitivní aktivita, která vám jako bonus přinese i dobrý pocit z toho, že jste udělali maximum pro vaše zdraví a ve finále i lepší vzhled.


▪       Mnohdy zapomenutý závěr


Ať už vynaložíte snahu při jakémkoliv sportu, myslete na to, že vaše fyzická aktivita nekončí v momentě, kdy se zastavíte! Po každém cvičení je potřeba vaše tělo nastavit na režim klidu a dopřát svalům péči formou strečinku.


Pokud cvičíte venku, je dobré se důkladně protáhnout v teple, abyste nenastydli!


Vždy však dbejte na správné ukončení vašeho pohybu tím, že si dopřejete čas na to, abyste uklidnili vaši tepovou frekvenci a vaše svaly si protáhli tak, jak se to opravdu má.


Rozproudit tělo, mysl a pustit se do pohybu
3.3 (66.67%)3